top of page

צוות המורות

עינת גולן זר

עינת גולן תמונה

את היוגה פגשתי לראשונה בגיל 15, בישוב עומר בדרום הארץ, כאצנית למרחקים ארוכים, הגעתי במקרה לחוג יוגה בכדי לשפר את הגמישות ומיד נוצר לי חיבור מדהים עם היוגה.

בשנת 2005 לאחר סיום תואר MSc בביוכימיה קלינית ועבודה של מספר שנים בתחום החלטתי לעשות מפנה בחיי, והתחלתי קורס מורים ליוגה במכללת רידמן.

עם סיום הקורס עזבתי סופית את עבודתי כביוכימאית וכמרצה לכימיה וביוכימיה והתחלתי ללמד יוגה, הקמתי את מרכז "עולם של יוגה" בלהבים.

היוגה התפתחה לפני מאות שנים בהודו, והייתה מוכרת למספר יחסית מצומצם של מתרגלים הודים, רק במאה האחרונה היוגה יצאה לעולם המערבי והופצה במדינות רבות בעולם.

ברגע שהיוגה נפתחה לעולם המערבי היא עברה שינויים רבים, מורים פיתחו ושכללו את התרגול והתאימו אותו לאופי המערבי. חלק מהמורים נתנו שם לדרך התרגול שאותה הם פתחו וכך נוצרו זרמי היוגה השונים. תרגול דינמי, תרגול עדין ואיטי, תרגול עם שהייה ארוכה בתנוחות ועוד ועוד.....

אני מאמינה כי אין סגנון תרגול יוגה אחד שהוא הנכון. יוגה היא חקירה אישית לשם מציאת התרגול המתאים לכל מתרגל. יוגה חייבת לכלול קבלת בסיס טוב של דיוק והבנת התנוחות ובהמשך למי שמתאים מבחינה בריאותית מצוין לשלב גם תנועתיות וזרימה של הגוף הנותנים יותר  Flow לתרגול.

במהלך השנים בהם אנו מתרגלים יוגה אנו עוברים שינויים רבים. אנחנו מתבגרים והיכולות עם השנים משתנות, נשים נמצאות בתקופות של הריון ולאחר לידה, לעיתים אנחנו עוברים תקופה של פציעה או מחלה ועוד..

האתגר בהוראת יוגה הוא התאמת התרגול הנכון למתרגל, לשמחתי בכל מצב בו הייתי ידעתי להתאים לי את התרגול הנכון, חוויתי שלושה הריונות כאשר אחד מהן נחשב להריון בסיכון גבוה, כספורטאית עברתי פציעות, ועם השנים אני מרגישה את השינויים שחלים בגופי כתוצאה מהגיל ובהתאם לכך מתאימה לעצמי את התרגול האישי.

זהו המסר אותו אני מעוניינת להעביר למורים ולתלמידים.

מגי רוזנברג

צילום של תנוחת יוגה

עליתי לישראל ב 1984 ונפגשתי בפעם הראשונה עם היוגה  ב 1989 כשטיילתי בהודו. מאז היוגה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מחיי ואני רואה את היוגה כדרך חיים.

לאחר שחזרתי ארצה מצאתי את זוג המורים דינה ופיליפ בורגר בירושלים, איתם המשכתי שנים רבות לתרגל וללמוד.

בהמשך העברתי את מגורי לנגב הצפוני, עברתי לגור בחוות בודדים, גידלנו עיזים ויצרתי גבינות. התחלתי את לימודי היוגה וקיבלתי הסמכה כמדריכה ליוגה ממכללת רידמן ותמיד המשכתי להעמיק את לימודי בקורסים וסדנאות בארץ ובעולם.

הדרכתי כאסיסטנטית ביוגה טיפולית כ 8 שנים ובמקביל התחלתי ללמד תרגולים בסטודיו "עולם של יוגה" בלהבים.

אני רואה בתרגול יוגה מסע אישי של כל אחד ואחת. של הכרות אישית עם הגוף+ הנפש שלנו. התרגול מתחיל מבחוץ ובהתמדה מוליך אותנו אל הפנים האישי שלנו.

היוגה משמשת אותנו כארגז כלים להתמודדות יום יומית עם אתגרי החיים.

אלינה זילברמן

תמונה אלינה שחו לבן.jpeg

היוגה הגיעה לחיי ממש במקרה, ונשארה שם מאז, לא במקרה. 
התחלתי כמתרגלת שהגיעה כדי לעשות טוב לעצמה ולגוף שלה והמשכתי כמורה שרוצה להעביר את היוגה הלאה. הצמאון ללמידה מניע אותי בדרך היוגה ואני בהתמסרות לתהליך שמכיל קורסים, סדנאות והעמקה - חשוב לי כמתרגלת וכמורה להכניס את היוגה לחיי בשלל מימדים, העולם של היוגה הוא מרתק ומעורר השראה עבורי.
תרגול האשטנגה, הוא תרגול דינאמי, מאתגר תוך כדי שהוא מאפשר לנו להשקיט את תנודות התודעה ולהתכנס לתוך האטמן (העצמי הפנימי) שלנו. 

  • Whatsapp
bottom of page