top of page

הספר SelfYoga

תמונה של הספר SelfYoga 2.jpeg

כמורה ליוגה מעל 20 שנה, הבנתי שההוראה היא תהליך מורכב ויצירתי, כל מתרגל הוא יחודי, לכל אחד יכולות ומגבלות תנועה שונות. וכאשר מלמדים תרגול יוגה חשוב להתאים את התנוחות לכל מתרגל.

 

חיפשתי דרך שתאפשר לתלמידים להתאים את ביצוע תנוחות היוגה ליכולת הגופנית שלהם, אני רואה גם חשיבות רבה לכך שמתרגל היוגה יוכל לתרגל באופן עצמאי בבית ויפתח שגרת תרגולים שמתאימה לו באופן אישי.

אחרי חקירה עמוקה של מגוון דרכים ואפשרויות, התנסות ארוכה עם עשרות התלמידים שלי לאורך השנים, מצאתי לנכון לרכז את הרעיון בכתיבת ספר שיענה על משימה זו.

הספר SelfYoga כולל רצפי תרגול מלאים, כאשר לכל תנוחה המובאת בספר ניתנות 4-6 ווריאציות לימודיות לביצוע.

בספר ניתן דגש רב על מצבים של כאבי גב, כאבי ברכיים והתאמה למצב של הריון.

הספר כולל מעל 350 תמונות גדולות וברורות לביצוע התנוחות.

בסטודיו שלי "עולם של יוגה" אני מעבירה 5 שעורי SelfYoga בשבוע.

לתרגולים מגיעים תלמידים המעוניינים להעמיק את הידע בתרגול עצמי, תלמידים עם בעיה בריאותית המצריכה התאמה אישית.

השעורים מלאים והתלמידים מרוצים מההתקדמות בתרגול.

 

עלות ספר מודפס 179 ₪

 

עלות ספר דיגיטלי 80 ₪

למי הספר מתאים

הספר מתאים מורים ליוגה- הספר SelfYoga הוא כלי עבודה עדכני להביא את התלמידים שלכם לשיפור מהיר ואיכותי. לאפשר למתרגלים להתמיד בתרגול בבית, לפתח עצמאות בהבנת התרגול ובביצועו. כמורים תוכלו ללמוד וריאציות חדשות לכל תנוחה שיאפשרו לכם לגשת לכל תלמיד ולעזור לו.

הספר מצוין עבור מתרגלי יוגה -  הספר Selfyoga מאפשר הבנה עמוקה של ביצוע התרגול, דיוק בתנוחות, גיוון בעבודה והתאמה אישית. תוכלו לתרגל בבית, להתמיד בתרגול ולהביא להתקדמות מהירה באיכות התרגול.

אם כתלמידים אתם סובלים מכאב בגוף, כאב גב, ברכיים ועוד.... היכולת לדייק בתרגול ולהתמיד בו היא הבסיס להעלים את הכאב ולחזור לתפקוד מלא.

מה כולל הספר SelfYoga

הספר כולל חמישה פרקים:

 

פרק ראשון : חימום, הכנה לתרגול.

פרק שני:  תנוחות עמידה.

חשיבות תרגילי העמידה בחיזוק הגוף, העלאת מסת השריר, בניית יציבות, הקניית ביטחון.

פרק שלישי: 2 רצפי תרגול.

רצף תנוחות תרגול ראשון

רצף תנוחות תרגול שני

כל רצף כולל תנוחות ישיבה ושכיבה. התנוחות הינן כפיפות לפנים, הקשתות עדינות ופיתולים. תנוחות אלה מגמישות ומחזקות את מפרקי הגוף, ומרווחות בין חוליות עמוד השדרה. התרגול מעלה את המרחב התנועתי, ומחזק את השרירים המייצבים. כמו כן לכל תנוחה יש השפעה על איברים פנימיים של הגוף, ועל החוויה הרגשית של המתרגל.

 

פרק רביעי: תנוחות ההפוכות ותנוחת הרפיה.

 תנוחות אלה, לרוב, מסיימות את תרגולי היוגה. ברצף זה מופיעות וריאציות פשוטות של תנוחות הפוכות, וגם וריאציות מתקדמות ומאתגרות של התנוחות. ברצף זה בנוסף להשפעה הפיסית על איברי הגוף, ההשפעה על זרימת הדם והלימפה, קיימת גם ההשפעה העיקרית של יצירת יכולת ריכוז והתכנסות.

 

פרק חמישי: הקשתות ותנוחות מתקדמות.

כולל תוספת של תנוחות מעבר לרצפים המוצעים בפרקים הקודמים.

הקשתות, או כפיפות לאחור. תנוחות של כפיפות לאחור מאתגרות מעט יותר. התנוחות חלקן מתקדמות, אך מוצגות וריאציות עם תמיכות שיכולות להתאים לכל מתרגל. 

מה תלמידים אומרים על SelfYoga 

אביגיל, גיל 53: מהשימוש בספר SelfYoga מצאתי מענה יעיל ונוח לתרגול עצמי עם רצפים שונים של תרגילים. כל תנוחה ברצף באה עם מספר אופציות בהתאם למצבו ויוכלתו הפיזית של המתרגל. התמונות  וההסברים ברורים והספר בנוי כמערך שיעור. מומלץ בחום.

לירון, גיל 39: Selfyoga זו  הדרך שלי לפתוח את השבוע. התרגול מאפשר לי להתמקד בתנוחות שמתאימות למצבי כאב ורגישויות שונות תחת הדרכה והכוונה, בקצב שלי. וכן מאפשר לי להתכנס לתוך עצמי. 

שילוב של תרגול אישי SelfYoga עם תרגול רגיל בקבוצה במהלך השבוע, הוא אידאלי בעיניי. בתרגול רגיל בקבוצה אני מוצאת אתגר ועניין שכן התרגולים הם מגוונים ואני מגלה כל פעם עד כמה ניתן להרחיב את טווחי התנועה,  ומבינה שלפעמים ההגבלה היא בכלל בתוכי…

וב SelfYoga אני מיישמת ומטמיעה את הלמידה.

אורנה, גיל 67: שנים השתתפתי בתרגולי יוגה קבוצתי בסטודיו. בעקבות בעיה בריאותית לא יכולתי להמשיך בקבוצה זו.

הייתה לי התלבטות אם לקחת תרגול פרטי או להצטרף לSelfYoga. בתחילה הייתה לי התנגדות לרעיון.

הגעתי לתרגול, ולהפתעתי ממש נהניתי מהשעור.

אני מרגישה שתרגול SelfYoga מעודד אותי לקחת אחריות, להבין את התרגילים, כולל הפרטים הקטנים. למדתי להיות קשובה לגוף שלי, ובהנחית עינת  לבחור את הווריאציות שמתאימות לי. בתרגול SelfYoga יש תחושה של חופש מלווה בהשגחה והדרכה.

ממש מודה לך על התנסות זו, וממליצה למתרגלים נוספים לתרגל SelfYoga.

ענת, גיל בת 60: הכי כיף לתרגל באופן עצמאי SelfYoga . התרגול  בקצב שלי, עם השגחה של עינת שתמיד מדייקת עוד. בונה ביטחון לתרגל גם בבית , מייצר הקשבה אמיתית לגוף. אני יכולה לבחור את סט התרגילים שהכי מתאים לי בכל רגע נתון בהתאם למה שאני בוחרת לחזק/להגמיש/ לשפר. מאוד אוהבת את האווירה הנינוחה  שיש. לא מוותרת על ה Selfyoga.

הצטרפו לערוץ ה YouTube 

ניתן להזמין סדנת SelfYoga

  • Whatsapp
bottom of page